Wpis powstał dzięki współpracy z:

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Star Trek: Lower Decks będzie najbardziej obciążoną jajami wielkanocnymi serią Star Trek, jaką kiedykolwiek. To nie jest problem, a długoletni fani tacy jak ja nie narzekają. Właśnie wypadł pierwszy zwiastun Dolnych Pokładów, a jeśli kochasz Treka, prawdopodobnie myślisz o tym, o czym myślę: włącz go! Ale,

Eastereggi ze „Star Trek: Lower Decks” ujawniają głęboką miłość do światka ST

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Star Trek: Lower Decks będzie najbardziej obciążoną jajami wielkanocnymi serią Star Trek, jaką kiedykolwiek. To nie jest problem, a długoletni fani tacy jak ja nie narzekają. Właśnie wypadł pierwszy zwiastun Dolnych Pokładów, a jeśli kochasz Treka, prawdopodobnie myślisz o tym, o czym myślę: włącz go! Ale,

Wydaje się bardzo możliwe, że Star Trek: Lower Decks będzie najbardziej obciążony jajami wielkanocnymi Star Trek Pierwszy zrzut przyczepy właśnie spadł, a jeśli kochasz Trek, prawdopodobnie myślisz, co ja myślenie: włącz !,

Ale nawet jeśli jesteś zagorzałym fanem, istnieje szansa, że ​​przegapiłeś kilka bardzo przebiegłych, głębokich referencji w tym zwiastunie. Myślisz, że zauważyłeś każdy żart i pisankę? Może nie. Oto dziewięć małych okrzyków Trekkie w pierwszym zwiastunie Lower Decks. Ponadto, dlaczego te referencje sprawiły, że jesteśmy bardziej podekscytowani nowym programem niż kiedykolwiek wcześniej. Zwiastun rozpoczyna się od tego, że Ensign Brad Boimler (Jack Quaid) sam nagrał fałszywy „Dziennik kapitański”. Mówi, że Stardate to 57436,2. Star Trek: Nemesi miał 56844,9. Często gwiezdne liczby są fałszywe, ale ta wyraźnie dzieje się po gwiezdnej w Nemezis, więc chronologia wydaje się do siebie pasować.

W wielu punktach przyczepy wygląda na to, że załoga USS Cerritos bada planetę pełną kryształów dilithium. Później w przyczepie wygląda na to, że niektórzy wściekli kosmici mają włócznie zakończone kryształkami dilithium. Napędy warp wszystkich statków kosmicznych w Star Trek nie mogą funkcjonować bez dylitatu, chociaż bardzo rzadko pokazujemy, jak naprawdę wyglądają planety bogate w dylit. Znani Kirk i Bones nie zostali wysłani do kopalni dilithium na asteroidzie znanej jako Rura Penthe w Star Trek VI: Nieodkryty kraj.

Kiedy widzimy mapę statku i dowiadujemy się, gdzie mieszkają postacie „niższych pokładów”. W pobliżu zatoki wahadłowej można bardzo krótko zobaczyć zarys kilku pojazdów z kołami, które wyglądają dokładnie jak buggy wydmy Kapitana Picarda „Argo” z gry Star Trek: Nemesis.

Głos Jerry’ego O’Connella, postać dowódcy Jacka Ransoma zdziera koszulę podczas walki z dużym zielonym kosmitą. Ta scena zdaje się nawiązywać do wielokrotnego rozerwania koszuli kapitana Kirka (Williama Shatnera) w Star Trek: The Original Series, zaczynając od odcinka „Where No Man Man Gone Before”, ale także w szczególności w „Amok Time” i „Shore” Wyjdź. ”, Ransom walczy także z kosmitą na arenie, na której inni obcy wydają się oglądać spektakl. To wydaje się sugerować Star Trek Beyond, gdzie Kirk (Chris Pine) walczył ze znacznie mniejszymi kosmitami na podobnej arenie, a także rozerwał koszulę. Później w przyczepie porucznik Shaxs (Fred Tatasciore) – krzepki funkcjonariusz bezpieczeństwa Bajoran – również ma podartą koszulę, co oznacza, że ​​Lower Decks będzie mocno opierał się na tym tropie z TOS. Pojęcie „drugiego kontaktu” jest również wspomniane w zwiastunie. Może to oznaczać, że jedną z misji Cerritos jest nawiązanie stosunków dyplomatycznych ze światami obcych, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z Federacją, ale potem mieli spotkanie ze statkiem takim jak Enterprise. Wiele się to wydarzyło w Star Trek: The Original Series, Kirk wspomniał, że inny statek Federacji powróci na planetę, aby pomóc wraz z wprowadzeniem ludzi w większy polityczny krajobraz Federacji. Kirk nawiązuje do tego w „A Piece of the Action”, „Return of the Archons” i kilku innych epizodach (choć teoretycznie oba te epizody były również przykładami „drugiego kontaktu”).

W Star Trek: The Next Generation opóźnia prawdziwy pierwszy kontakt z Malcorianami. Oznacza to, że „drugi kontakt” prawdopodobnie miał miejsce w przyszłości.

Star Trek: Discovery również grał w tę koncepcję. Chociaż kapitan Georgiou skontaktował się z Saru na planecie Kaminar w odcinku Krótkich wędrówek „Najjaśniejsza gwiazda”, dopiero w odcinku „The Sound of Thunder” w Discovery Season 2, w którym Burnham i Saru właściwie zrobili „najpierw” kontakt ”z Kaminarem. Chodzi o to, że w istniejącej Star Trek wiele „pierwszych kontaktów” jest czasami „drugimi kontaktami”. Przykładowo w filmie Pierwszy kontakt ustalono, że Wulkany nawiązali pierwszy kontakt z ludźmi w 2063 r. Jednak w odcinku Enterprise „Carbon Creek” dowiedzieliśmy się, że Vulcans przypadkowo nawiązał kontakt z ludźmi wcześniej, w 1957 r. Widzieć? Nawet oryginalny „pierwszy kontakt” jest właściwie drugim kontaktem !, Pod koniec przyczepy widzimy hołd dla dwóch wariantów mundurów Gwiezdnej Floty, które stały się znane w erze Next Generation. Podczas gdy chorąży Mariner bada prom z „tarczą wybuchową”, widzimy, jak Boimler ma na sobie strój przypominający taki, jaki nosi się w TNG i Voyager. W szczególności oznacza to, że Gwiezdna Flota (być może) pozbyła się białych strojów z filmów TNG, około 2380 roku. Dostrzegamy także Ensign Tendi (Noël Wells) w całkowicie czarnym mundurze kombinezonowym. Jest to ten sam rodzaj munduru, który noszą Crusher, Worf i Picard w dwuczęściowym TNG „Chain of Command”. Wydaje się, że Tendi atakuje niektórych Romulanów, więc może to oznaczać, że wybiera się na tajną misję ?,

Mówiąc o promie „Blast Shield”, nazwa tego promu to „Yosemite”. Wydaje się, że jest to bezpośrednie odniesienie do Parku Narodowego Yosemite, miejsca na górze El Capitan, do którego kapitan Kirk próbował się wspinać w Star Trek V: The Final Frontier.

Tytuł oryginalny: Star Trek: Lower Decks Easter Eggs Reveal Deep Love of Trek Lore
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: